Flamurtari rrezikon shpërbërjen

0
SHPËRNDAJE

Flamurtari në ndeshjen ndaj Teutës
Flamurtari ndaj Teutës

Historitë e fundit në skuadrën e Flamurtarit nuk nisën në humbjen e thellë 4-0 ndaj Partizanit. Tashmë vlonjatët janë kthyer në një fuçi baruti, e cila mund të shpërthejë nga momenti në moment.

Trajneri Gugash Magani, është larguar nga skuadra pasi e di mjaft mirë falë edhe përvojës së tij se nëse nuk paguhen lojtarët ta lënë dopio gjashtën në dorë, si në rastin e ndeshjes së fundit.

Tekniku peqinas ka kërkuar likujdimin financiar dhe ka marrë garanci nga administratori Idrizi, por në kampin vlonjat gojët e liga thonë se jo vetëm Magani, por edhe lojtarët e kanë humbur durimin në mungesë të pagave dhe do t’i drejtohen UEFA-s në rast se nuk marrin pagesat financiare.

Kjo është situata aktuale në rradhët e Flamurtarit e cila shpresojmë të zgjidhet sa më shpejt. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.