Flasin Mezani dhe Ndreu

0
SHPËRNDAJE

“E kishim menduar te vështirë ndeshjenm, sepse Laci mbrohet dhe kundërsulm rrezikshëm. Vërtet lamë hapësira, por nuk kanë qenë të një rreziku maksimal. Duhet të fitonim me të gjitha mënyrat dhe duhet të rrezikonim. Kishim mungesa për shkak të gjendjes gripale të disa futbollistëve. Jam i lumtur për fitoren, që na jep qetësi vetëm për ditën e sotem. Kampionati është  i gjatë duhet të mendojmë për ndeshjen e radhës. Merkato? Jam i kënaqur me grupin që kam në dispozicion, me shumë cilësi, por në të ardhmen do të mendojmë edhe për ndonjë përforcim nëse do të jetë e nevojshme.”

 

Ramadan Ndreu pas humbjes me Flamurtarin:

“Na mungoi eksperienca, skuadra nuk ka cilesi dhe nese sulmuesi yne nuk do te ishte shfaqur aq altruist para portes do te kishte shenuar. Pavareisht humbjes zhvilluam nje ndeshje te mire. E dinim qe ndeshja me Lacin do te ishte e veshtire pasi ata mbrohen shume mire. Ndeshjen e ardhshme duhet te marrim patjeter fitore.”

/Supersport.al

S'KA KOMENTE

Comments are closed.