Formacionet, Itali – Spanjë përsëritet finalja e “Euro 2012”

0
SHPËRNDAJE

Sonte në mbrëmje në “Dacia Arena”(stadium i Udinezes) do të luhet sfida miqësore që vendos përballë dy kombëtare të mëdha në futbollin europian si Italia dhe Spanja.

Dy finalistët e Kupës së Europës në vitin 2012 do të përballen sonte në mbrëmje për përgatitjet e “Euro 2016”. Të dy trajnerët pritet të provojnë shumë lojtarë të rinj në formacion.

formacioni

italia

spanja

S'KA KOMENTE

Comments are closed.