Formacioni i javës (25)

0
SHPËRNDAJE

 

Klodian Duro

Klodian Duro gjate intervistes per SuperSportKa guxuar gjithcka në pjesën e dytë me Kukësin, madje duke rrezikuar edhe humbjen. Shumë lojtare sulmues dhe një lojë tërësisht sulmuese. Padyshim, duhet guxim dhe njohuri për një lëvizje të tillë. Në fund është shpërblyer me fitore. Trajneri Klodian Duro, meriton të jetë në formacionin e javës edhe për një tjetër fakt, atë që Kukësi për herë të parë gjatë këtij sezoni ka arritur tre fitore rradhazi në kampionat.


Shpëtim Mocka

Shpetim Mocka
Shpetim Mocka

Mund të duket pak e cuditshme, sepse skuadra e tij ka humbur, por Shpëtim Mocka meriton të jetë në formacionin e javës jo vetëm për 11-metërshin e pritur ndaj Salihit, por me pritjet e tij mbajti skuadrën në lojë deri në momentet e fundit të sfidës. Madje edhe në momentin e golit të pësuar ndërhyrja e tij ndaj Xhejms ishte e saktë dhe ndaj Latifit që shënon Mocka s’mund të bëjë asgjë.


Gledi MiciKukesi-Partizani, Mazrekaj, Mici.Gjithmon aktiv në krahun e majtë të mbrojtjes. Gledi Mici edhe në këtë ndeshje ka qenë shumë luftarak në krahun e tij, por nuk ka hezituar të rrezikojë portën kundërshtare me ndonjë goditje suprizë apo edhe me krosime në zonë për sulmuesit e skuadrës së tij.


Entonio Pashajpashaj

Luan gjithnjë me 100% të mundësive të tij. Ndaj Tiranës vec lojës së fortë sportive, kreu dy-tre ndërhyrje vendimtare në momente delikate të takimit duke e ndihmuar së tepërmi ekipin.


Ylli Shametiylli-shameti-300x300Jep gjithnjë maskimumin e tij. Madje jo vetëm në mbrojtje që dallon, sidomos në lojën në ajër, por Shameti ndodhet gjithnjë aty për të rrezikuar portën kundërshtare nga goditjet standarte duke i dhënë edhe një dorë repartit të avancuar.


Arbnor Fejzullahi

Arbnor Fejzullahi, lojtar i aktivizuar sezonin e fundit me Partizanin

Edhe në këtë ndeshje ka dhënë një assist perfekt për Trashin që shënoi golin e dytë. Mbetet një nga pikat më të forta të të kuqve. Tashmë Fejzullahi është rikthyer në formën e tij më të mirë në momentin delikat të kampionatit.


Liridon Latifi

liridon-latifi-mungon-ndaj-milsamit_hdËshtë shfaqur në një formë të mirë fizike. Teknika që disponon e ndihmon të përformojë mirë dhe të jetë i rrezikshëm ndaj kundërshtarit. Dje shënoi gol, ishte shumë aktiv në krahun e majtë, por gjithashtu edhe në krahun e djathtë kur trajneri Josa e spostoi në fundin sfidës.


Lorenc Trashi

Lorenc Trashi, lojtar aktual i Partizanit

Si në derbi edhe në Ballsh, Trashi mbetet një lojtar i rëndësishëm për të kuqtë. Gjithnjë luftarak, për më tepër merr edhe iniciativa ofensive duke u futur shpeshherë në dyluftim një për një me kundërshtarin. Goli i shënuar nuk është i vetmi element i përfshirjes në 11-tëshen e javës.


Argjent Malaj

Malaj në ndeshjen ndaj Laçit

Mbetet një lojtar shembullor nga disiplina taktike. Gjithnjë i saktë në pasime. Ndaj Flamurtarit ka rrezikuar portën mike, por edhe ka shërbyer shokët e skuadrës. Është një lojtar që i shërben ekipit në të dyja manovrat, si defensive edhe ofensive.


Ansi NikaaNikaNuk ka shënuar, por të asistosh është njësoj sikur të kesh shënuar. Krosimi për Eminin në momentin e golit ishte i një kalibri të larë. Ndërkohë që loja e tij nga krahu i djathtë ishte mjaftë efikase. Ndonjëherë rrezikoi edhe portën mike.


Emiliano Vila

vila-660Ka shënuar një gol të rëndësishëm që i dha fitoren Partizanit. Ndërkohë që vec lojës ofensive, ndihmon skuadrën edhe në lojën defensive. Së bashku me Fejzullahin, krahu i djathtë i Partizanit duket OK. Njëri shënon, tjetri asiston. Vila ka progres në lojën e tij.


Izair Emini

Ersen_Asani__Shkupi___dhe_Izair_Emini__Renova__ne_aksion_409764811Ky lojtar po tregon një formë të shkëlqyer. Mbetet një shënues rrace dhe nuk gabon teksa shikon portën përpara tij. Kukësi është me fat që ka një lojtar të tillë. Golat e shënuar prej këmbëve të tij duken të thjeshtë në pamje të parë, por të ishin të tillë gjithkush mund t’i shënonte.


 

Formacioni i javes se 25

formacioni

S'KA KOMENTE

Comments are closed.