Formacioni i javës në Champions League

0
SHPËRNDAJE

Champions Leage/ UEFA ka shpallur edhe formacionin më të mirë të javës së parë në Champions League. Ky formacion nxirret nga faqa e Qeverisë së Futbollit Europian pas ndeshjeve të këtij kompeticioni. Në portë për këtë rradhë qëndron portieri i Juventus, Buffon, pas asaj paraqitje fantastike në ndeshjen kundër Manchester City. Në sy bie prania në mbrojtje e ish-mbrojtësit të Bayern Munchen, aktualisht tek Wolfsburg, Dante, dhe mbrojtësi i Dinamo Zagreb, Pivaric. Pjesa tjetër e mbrojtjes përbëhei nga Bonucci dhe Florenzi, që shënoi një supergol ndaj Barcelonës. Në sulm nuk kishte se si të mungonte ylli i Real Madrid Cristiano Ronaldo, i cili formonte treshene repartit ofensiv sëbashku ke Griezman dhe Hulk. Ndërkohë mesfushë u rreshtuan Di Maria i PSG, Čalhanoglu i Bayer Leverkusen dhe Nicolas Gaitan nga Benfica.

Ja formacioni i plotë
image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.