Formacioni i javës në Kroaci, në të edhe dy shqiptarë

0
SHPËRNDAJE

Pothuajse cdo javë në kampionatin kroat të futbollit po bien në sy paraqitjet e mira të futbollistëve shqiptarë. Këtë radhë në formacionin e javës e merituan një vend dy lojtarë shqiptarë, Eros Grezda i Lokomotiva Zagreb pas një dygolëshi të shkëlqyer në fitoren 1-3 ndaj Osijek dhe Amir Rrahmani i Rnk Split që humbi minimalisht 1-0 në kryeqytet ndaj Dinamos.

12767562_10209308955226034_1668976015_n

S'KA KOMENTE

Comments are closed.