Franc Veliu firmos tek Vllaznia

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Mbrojtësi vlonjat Franc Veliu ka bërë një lëvizje të papritur teksa ka firmosur me ekipinne Vllaznisë. Pas largimit nga Flamurtari, për mbrojtësin vlonjat shfaqën interes një pjesë e madhe e ekipe e kryesore të Superligës si Tirana dhe Kukësi apo edhe Partizani, Veliu ka vendosur të transferohet në Shkodër. Mësohet se pasi arriti marrëveshjen, lojtari nënshkroi një kontratë 6 mujore me ekipin e Vllaznisë.
image
Gjithashtu Franc Veliu ka bërë edhe një parakontratë me ekipinne Vardarit të Shkupit, por ekipi maqedonas nuk ka më vënd për të federuar lojtarë të huaj, dhe vlonjati vendosi që deri në janar te aktivizohet me ekipin e Vllaznisë. Kështu që drejtuesit kuqeblu bëjnë një afrim të rëndësishëm në skuadër teksa mbrojtësi do të vihet menjëherë nën urdhërat e trajnerit Zmijani.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.