Franca e madhe për Islandën e vogël

0
SHPËRNDAJE

 

france-islande-griezmann_5627691Përfaqësuesja e Francës ka kaluar pa probleme në gjysmëfinale me një dominim total. Pjesa e parë u mbyllë në shifat e thella 4-0. Në fillim ishte Giroud dhe më pas Pogba dërgojnë shifrat brenda 20 minutave 2-0 në favor të gjelave. Ndërkohë që në fundin e pjesës së parë është Payet dhe Griezmann që dërgojnë shifrat në 4-0.

isPjesa e dytë fillon me gol për miqtë teksa Sigborsson ngushton shifra në 4-1. Por francezët përgjigjen pas 3 minutave me anë të Giroud. 5-1 për Francën që e ka më të lehtë për të menaxhuar situatën. Ndërsa Islanda shënon në tjetër gol nga Bjarnason, por që shërben vetëm për statistik duke dërguar shifrat përfundimtare në 5-2. Kështu tashmë do të kemi një super gjysmëfinale si ajo midis Francës dhe Gjermanisë./Minuta90.com

S'KA KOMENTE

Comments are closed.