Franca mposht Hollandën, nderohet legjenda Cruyff

0
SHPËRNDAJE

2 (2)Përfaqësuesja franceze e drejtuar nga Deshamp arriti një fitore të bukur ndaj Holandës në shtëpinë e “tulipanëve”. Në minutën e 6 ishte Griezmann që kaloj miqtë në avantazh. 8 minuta më vonë sulmues i Arsenalit, Giroud dyfishoj për “gjelat”.

3 (2)Ndërkohë që në pjesën e dytë ndeshja nis me gol për vendësit dhe është Lukk de Jong që shkurton diferncat në 1-2 në të 47-tën. Ibrahim Afellay barazoi në minutën e 88, por mesfushori francez që aktivizohet tek PSG Matuidi arriti të shënoj golin e fitores 2-3 për Francën.

1Në këtë mbrëmbje sigurisht që stadiumi ishte i mbushur me ekrane me foton e legjendës Jonah Cruyff, flamuj, banderola dhe i gjithë stadium mbajti një minutë heshtje përpara sfidës.


 

 Ndeshjet e tjera të mbrëmjes ishin këto

Andi... (2)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.