Franz Beckenbauer me shokë nën hetim nga FIFA

0
SHPËRNDAJE

fifa

Komisioni i etikës në  FIFA  bëri të ditur të martën hapjen e një hetimi për kushtet e dhënies për organizim te Kupës se botes ne futboll 2006 Gjermanisë.

Ne këtë hetim do te përfshihet Wolfgang Niersbach, ish-president i Federates Gjermane te Futbollit si dhe Franz Beckenbauer, i cili do te jete ne qendër te hetimit si president i komitetit te kandidaturës e me pas për organizimin e Botërorit -2006.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.