FSV Frankfurt barazon, Kapllani 62′ minuta në fushë

0
SHPËRNDAJE

Edmond Kapllani (FSV Frankfurt) , 2. Fussball Bundesliga 2013/2014,  FSV Frankfurt, 26.10.2013

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare Edmond Kapllani i  cili aktivizohet në radhët e FSV Frankfurt në Bundesligën 2 gjermane, e ka nisur si titullar takimin e sotëm kundër Arminia Bielefeld. Takimi midis dy skuadrave ka përfunduar në barazim 0-0 dhe sulmuesi durrësak është aktivizuar për 62 minuta duke u zëvëndësuar më pas nga Dedic. Kapllani nuk arriti të lërë gjurmë në këtë ndeshje por duhet thënë se nuk pati as ndihmën e duhur nga shokët e skuadrës duke qenë se FSV Frankfurt krijoi shumë pak raste duke mos e rrezikuar seriozisht portën kundërshtare.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.