“Furia” Barcelona shkatërron Vallecanon (Video)

0
SHPËRNDAJE

imageLa Liga/ Barcelona është një furi e vërtetë në kampionatin spanjoll teksa asnjë ekip nuk i bën dot ballë. Skuadra e Luis Enriques mbetet forca e parë e kampionatit në Spanjë teksa në mbrëmjen e sotme shkatërroi Rayo Vallecano me rezultatin  1-5. Ishte Messi ai që udhëhoqi katalanasit me tripletën e tij dukë bërë që gjithçka të duket tepër e lehtë. Golat e tjerë u shënuan nga Rakitic dhe Arda Turan që kompletuan rezultatin 1-5. Ndërkohë Luis Suarez humbi një 11 metërsh duke mos arritur dot të shënojë një gol për të thelluar diferencën me Cristiano Ronaldon në luftën për mbijetesë.

Rezultatet në La Liga

Vallecano – Barcelona 1-5

Granada – Gijon 2-0

Espanyol – Betis 0-3

S'KA KOMENTE

Comments are closed.