Futbollisti ‘gjerman’ nuk e kalon provën te Partizani

0
SHPËRNDAJE

00014120
Cermjani ne akademin e Munchen 1860

Edhe pse duke parë aftësitë e tij pritej të bëhej pjesë e Partizanit, mesfushori shqiptar i ekipit gjerman Saarbryken, Yll Cermjani nuk u ka mbushur mendjen drejtuesve dhe pas një ndeshje të vetme në të cilën u testua, 19 vjecari u detyrua të marrë rrugën e kthimit. Ishte vetë drejtori Genc Tomori që u shpreh se Cermjani nuk ishte lojtar që bën diferencë në fushë e për këtë arsye nuk u afrua te të kuqtë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.