Gabim fatal për Mercedes, Hamilton përplaset me Rosberg

0
SHPËRNDAJE

imageFormula 1/ Një aksident i çuditshëm ka ndodhur në garën e Formula 1 në pistën e Spanjës. Dy makinat Mercedes që piltohen nga Nico Rosberg dhe Leëis Hamilton u përplasën mes tyre duke dalë të dy nga gara. Ishte Hamilton ai që gaboi duke nxjerrë më pas edhe shokun e tij të skuadrës nga gara. Dy pilotët e Mercedes kryesojnë renditjen botërore të sportit me makina. Favoriti kryesor për të fituar titullin kampion edhe pas kësaj që ndodhi mbetet piloti gjerman, Nico Rosberg.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.