Galliani: “Me 99,8% do të jetë lojtar i Milanit”

0
SHPËRNDAJE

ADRIANO GALLIANI  PH-RICH

Adriano Galliani dhe dhe drejtori sportiv i Romës Sabatini janë takuar mbrëmjen e sotme në Forte Dei Marmi për të diskutuar mbi transferimin e mbrojtësit Alessio Romagnoli te Milani. Palët duket se kanë gjetur parimisht akordin për transferimin mbi bazën e 25 milionë eurove plus 5 milionë bonuse të cilët do të jenë të lidhur me rendimentin e lojtarit dhe arritjet e skuadrës në kampionat. Në lidhje me tratativën ka folur edhe Adriano Galliani: “Mund të them që me 99,8% Alessio Romagnoli do të jetë një lojtar i Milanit por ende nuk është mbyllur çdo gjë”. – u shpreh administrator i deleguar i Milanit, i cili do ti dhurojë në këtë mënyrë Mihajlovicit mbrojtësin që ai dëshironte.

forte dei marmi

S'KA KOMENTE

Comments are closed.