Gareth Bale fyen lojtarët e Atletico Madrid

0
SHPËRNDAJE

BALE-18
Gareth Bale

“Te ne, asnjëri prej lojtarëve të tyre nuk do të ishte titullar”.

Kjo ka qënë fraza gati ofenduese e Gareth Bale lëshuar ndaj lojtarëve të Atletico Madrid në prag të ndeshjes së madhe, të derbit të madh madrilen, finalen e Ligës së Kampioneve 2015-16.

“Të humbim finalen është njësoj si të kishim dalë të fundit” – ka vazhduar Bale. “Në kam-pionat e patëm këtë fatkeqësi por këtu (në finale) kemi rastin për fitore. Jemi përmirësuar edhe në repartin mbrojtës. Tani mbrohemi dhe sulmojmë si skuadër.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.