Gareth Bale i jep kreun Realit (Video)

0
SHPËRNDAJE

imageLa Liga/ Real Madrid ka marrë sërish përkohësisht kreun e renditjes në La Liga.Skuadra madrilene ka marrë një fitore të vështirë në transfertë kundër Real Sociedadit me rezultat minimal 0:1

Edhe kësaj radhe shpëtimtar i Real Madridit ka qenë Gareth Bale, i cili shënoi golin e vetëm dhe të fitores në minutën e 80’.

Pas kësaj fitoreje Reali ngritët në pozitën e parë me 84 pikë, dy më shumë se sa Barcelona dhe Atletico Madrid që luajnë më vonë ndeshjet e tyre.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.