Gashi-gol, sezonin e ndërron por zakonin s’e harron (VIDEO)

0
SHPËRNDAJE

shGashiSezon i ri, por avaz i vjetër për Shkëlzen Gashin, i cili që në javën e dytë të kampionatit zviceran ka filluar të shënojë gola. E ka bërë në minutën e 21-të të ndeshjes mes Grasshopersit dhe Bazelit. Sulmuesi shqiptar i ka dhënë avantazhin fillestar kampionëve të Zvicrës, megjithëse nuk ka shërbyer për t’i dhënë qetësinë pas 45 mintuave të para. Sidoqoftë, ekipi i tij ndonëse e mbyllin pjesën e parë në barazim 2-2, në të dytën ia doli të fitojë falë një goli të Lang . Dhe Bazeli tani ka pikë të plota pas dy ndeshjesh. Gjithsesi, lajmi i mirë është që Gashi nuk e ka harruar zakonin.

https://www.youtube.com/watch?v=W1DnWt3sZpU

S'KA KOMENTE

Comments are closed.