Gashi për rekord

0
SHPËRNDAJE

13240054_10154329930381091_8869692244083693534_n
Gashi

Shkoi në 14 ndeshje radhazi pa humbje në kampionatin amerikan Colorado Rapids që me fitoren, tashmë “të zakonshme” 1-0, mundi Sporting Kansas City. Kësaj radhe heroi ishte Hairston që i dha fitoren vendasve 12 minuta para mbarimit të kohës së rregullt. Lojtari i Kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi, e nisi titullar dhe u zëvendësua në ’87 duke bërë paraqitje të pëlqyeshme ndonëse vazhdon të mos gjejë dot rrugën e rrjetës. Pas këtij re-zultati Rapids vazhdon të mbajë vendin e dytë, tre pikë mbas Dallas por me plot tre nde-shje më pak se rivalët.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.