Gati “firo” e parë nga Real Madrid

0
SHPËRNDAJE

Mateo Kovacic
Mateo Kovacic

La Liga/ Mesfushori kroat, Mateo Kovacic, i cili gjatë verës u transferua te Real Madridi nga Interi, ka dështuar ta bind trajnerin Zinedine Zidane dhe mund të largohet gjatë verës nëse francezi mbetet në krye të ‘Los Blancos’ edhe për sezonin e ardhshëm, shkruan ‘Fichajes.com’. Sipas tyre Sevilla dhe Tottenhami duan lojtarin në formë huazimi për edicionin 2016/2017. Real Madridi nuk dëshiron që ta shes lojtarin, i cili shihet si pasardhës i Luka Modric. ‘Los Blancos’ do ta huazojnë 21 vjeçarin për së paku një sezon. Kovacic ka bërë 29 paraqitje për Realin këtë edicion duke shënuar një gol. /Express/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.