Gati të zyrarizohen tri prurje te skuadra e Apolonisë

0
SHPËRNDAJE

port
Portieri Lecaj me menaxherin e tij

Të tre futbollistët e ardhur në provë te Apolonia u aktivizuan në miqesoren e luajtur ndaj Teutës, duke lënë mjaft të kenaqur stafin fierak. Me shumë mundësi, portieri kosovar Rrecaj, mesfushori nigerian Onasiughe dhe sulmuesi Francesco Kabilo do të jenë tre futbollistët më të rinj të skuadrës së Mergjyshit.

Përshtypje të mira ka lënë veçanërisht portieri 23 vjeçar nga Kosova Liridon Rrecaj. Ai ka luajtur në Gjermani me skuadra rajonale të këtij vendi dhe shihet si nje portier i prespektivës. Pritet ta përfudojë me sukses provës që po i nënshtrohet te Apolonia, ku ka luajtur 90 minuta të plota në miqësoren ndaj Teutës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.