Gennaro Gattuso trajneri i ri i Pisës

0
SHPËRNDAJE

imageSport Bota/ Gennaro Gattuso do të jetë trajneri i ri i Pisës. Këtë gjë e kanë zyrtarizuar mediat italiane, por edhe vetë klubi i Pisës. Pas aventurave si trajneri në Zvicër dhe Greqi, ish-mesfushori i Milanit rikthehet sërisht në Itali për të vazhduar karrierën si trajner tashmë. Gattuso ka treguar vlera mjaft të mira në pankinë, teksa më parë ka drejtuar edhe Palermon, por u detyrua të largohej pas përplasjeve me presidentin Zamparini.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.