Gërçalliu – Tirana, “lufta” e pagave

0
SHPËRNDAJE

GEPA-28071079016 - INNSBRUCK,AUSTRIA,28.JUL.10 - FUSSBALL - tipp3 Bundesliga powered by T-Mobile, 2. Deutsche Bundesliga, FC Wacker Innsbruck vs FC Ingolstadt 04, Vorbereitungsspiel. Bild zeigt Ronald Gercaliu (Ingolstadt). Foto: GEPA pictures/ Amir Beganovic
Roland Gërçalliu (Foto: GEPA pictures/ Amir Beganovic)

Skuadra e Tiranës duket se do të vazhdojë të ketë përplasje me lojtarët dhe ish-lojtarët e saj. Sipas Panorama Sport, futbollisti Roland Gërçalliu ka dërguar një shkresë në FSHF ku bën të ditur mungesën e pagave të marra te bardheblutë. Ndërkohë klubi ka dërguar një shkresë ku bën të ditur se ndaj lojtarit janë vendosur disa gjoba.

Duket e cuditshme se si shuma e gjobave është fiks me atë të pagave të pashlyera. Gjith-sesi janë vetë palët që ashtu sic e gjetën gjuhën e përbashkët të bashkpunimit, do të gjejnë edhe gjuhën e mbylljes së kontratës, pasi duket qartë se mes tyre s’mund të ketë më bashkjetesë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.