Gjelbrim Taipi kalon në elitën e futbollit zvicerian

0
SHPËRNDAJE


Merkato / Gjelbrim Taipi ka bërë hapin e madh dhe i është bashkangjitur skuadrës së St. Gallen në Superligën e Zvicrës.

Mesfushori që pas Shkëndijës së Tetovës kaloi te Vil, aty ku edhe pati probleme për gjashtë muaj, pasi nuk pranonte rinovimin, luajti së fundmi te Shafhauzen, ndërsa tani do luaje në elitën e futbollit zviceran.

Te St. Gallen ai gjen edhe dy shqiptarë të tjerë, sulmuesin Albian Ajeti dhe mbrojtësi Adonis Ajeti, me të cilin ka qenë shok skuadre te Vili.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.