Gjendet një pako e dyshimtë, blindohet stadiumi në Bordo

0
SHPËRNDAJE

imageEuro 2016/ Një pako e dyshimtë është gjetur nga forcat e policisë në Bordo, ku do të luhet ndeshja mes Belgjikës dhe Irlandës, ndërsa përreth ka pasur skena paniku. Stadiumi është blinduar, forcat e sigurisë janë në alarm, ka kontrolle të shumta dhe tension.

imageNdërkaq po sot në Bruksel dhe rrethinat e tij është ndërmarrë një operacion i madh anti-korrupsion ku janë arrestuar 12 persona. Arrestimet dhe kontrollet erdhën pas përgjimeve ku bëhej thirrje për sulm të menjëhershëm. (BalkanWeb)image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.