Gjeorgjia “trondit” Spanjën para Europianit

0
SHPËRNDAJE

Ka qenë Gjeorgjia ajo që i ka dhënë një mësim të mirë Spanjës përpara fillimit të Euro 2016, duke i kujtuar se nuk është më ajo e viteve që kanë kaluar. Skuadra gjeorgjiane mposhti në miqësoren e sotme kampionët në fuqi të Europës me rezultatin duke i dhënë një goditje zgjimi përpara fillimit të Europianit.

imageKa qenë një ndeshje e dominuar më së shumti nga spanjollët, por që nuk kishin edhe fatin me vete. Ka mjaftuar një gol i Okriashvilit në minutën e 40′ për t’i dhënë fitoren e parë në histori Gjeorgjisë ndaj Spanjës së rekordeve. Tashmë skuadra e Del Bosque duhet të reagojë dhe t’a marrë seriozisht Europianin, nëse nuk do që t’i ndodhë sërish historia e botërorit të kaluar.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.