Gjermani kampione, super rekorde, 545 fitore

0
SHPËRNDAJE

Nuk ka asnjë dyshim se kombëtarja e Gjermanisë është më në nivelin më të lartë në futbollin botëror, pasi rezultatet e ekipit të drejtuar nga Joachim Low janë të jashtëzakonshme, pasi që secili lojtar që ftohet ata japin maksimumin.

Gjermania e Low ka një ecuri prej 15 ndeshjeve radhazi pa humbje, ku 12 prej këtyre ndeshjeve janë mbyllur me fitore.

Humbja e fundit ka ndodhur para 11 muajsh e 23 ditësh, saktësisht 360 ditë, pra një vit, në gjysmëfinalet e Kampionatit Evropian kundër Francës (0-2).

Fitorja me Kilin është e 932-ta në historinë e kombëtares gjermane.

Bilanci?

Jashtëzakonisht pozitiv: 545 fitore, 187 barazime dhe 200 humbje, me një golaverazh 2096-1095.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.