Gjermania fiton pa shkëlqim

0
SHPËRNDAJE

imageGjermania kampione e botës ka reaguar mjaft mirë pas humbjes ndaj Sllovakisë, teksa ditën e sotme mposhti 2-0 Hungarinë. Edhe pse rezultati është i pastë, loja e gjermanëve nuk bindi ashtu si të gjithë prisnin. Një autogol i Lang në minutën e 39′ dhe një gol i Muller në të 63′-tën vulosën fitoren për ekipin e trajnerit Loew. Tekniku i “panzerave” bëri shumë ndryshime duke aktivizuar shumë lojtarë, por gjithsesi loja e tyre nuk shkëlqeu.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.