Gjermania i “fal” finalen Francës

0
SHPËRNDAJE

FRANCAFranca është në finale të EURO 2016 pasi ka mundur Gjermaninë me rezultatin e pastër 2-0.

Një Gjermani dominuese, por për gabimet të saj, francezët shënojnë dy gola dhe i largonë “panzerat” nga europiani.

Në shtesën e pjesës së parë është Shvajnstaiger që prek një top me dotë në zonë, dhe i dhuron një penallti Francëc, me Grizman që nuk gabon përballë Nojer.

Sërish Grizman, që pas një gabimi të Kimish, shënon golin e dytë, dhe përpjekjet e Gjermanisë janë të kota deri në fund, pasi Franca shkon në finale ku do përballet me Portgugalinë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.