Gjermania shkatërron sllovakët

0
SHPËRNDAJE

Joshua-APSkuadra e Gjermanisë e ka nisur me gol ndeshjen ndaj sllovakëve teksa është Boateng që shënon nga jashtë zone në fillimin e sfidës. Më pas Ozil gabon nga pika e bardhë mundësin për ta dërguar ndeshjen në 2-0. Por Gomes nuk fal teksa në një aksion të bukur nga Daksler nga e majta, Gomes shënon 2-0 në fundin e pjesës së parë. Në pjesën e dytë është Daksler që shënon një gol të bukur pran portës duke goditur fluturimthi. 3-0 dhe gjermanët nuk bëjnë shaka. Ata kalojnë në cerekfinale duke pritur emrin e kundërshtarit të rradhë Italia apo Spanja?

S'KA KOMENTE

Comments are closed.