Gjici vendos për pankinën kuksiane

0
SHPËRNDAJE

Marcelo Troisi
Marcello Troisi

Do të jetë Marcello Troisi ai që do të vazhdojë të qëndrojë në stolin e ekipit të Kukësit, të paktën kështu ka vendosur presidenti Safet Gjici. Natyrisht që një rol të madh në këtë vendim ka luajtur përmbysja spektakolare e rezultatit në Mal të Zi në Ligën e Europës kundër Mladost, por edhe përkushtimi i dukshëm i brazilianit përkundrejt klubit kuksian.

Me përbërjen e ekipit dhe me Troisin në krye, në Kukës kanë nisur të ëndërrojnë edhe për një trofe, të cilit i ja afruar aq pranë por pa mundur ta arrijnë për tre vite me radhë. Prova e parë e Troisit në kampionatin 2015-16 do të jetë të dielën kundër Bylisit në stadiumin “Zeqir Ymeri”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.