Gjoka: Fitore e vuajtur, duhej të bënim më shumë

0
SHPËRNDAJE

Ernest Gjoka, trajneri i Kukësit, pas ndeshjes me Luftëtarin, në prononcimin për SuperSport, dhënë gazetarit Elvis Rexha, u shpreh se ishte një fitore e vuajtur dhe theksoi se ekipi i tij duhej të bëntë më shumë.

“Një fitore e vuajtur, por të tillë e prisnim, kampionati nuk ka ndeshje të lehta. Natyrisht, duhej të bënim më shumë, por rëndësi ka që morëm pikët, duke parë si shkoi ndeshja”.

“Kundërshtari ka cilësi dhe shpejtësi, ndaj luajtëm me 4 mbrojtës. Skemat varen edhe nga kundërshtari dhe nëse luajmë me 3 mbrojtës, uroj mos ta bëj me zor, kur jemi në humbje apo kemi mungesa”.

“Luftëtari kishte epërsi në mesin e fushës, sepse ishim të detyruar të sulmonim dhe të ushtronim presion, ndaj nuk ishte e lehtë dhe duhej një sakrificë e madhe”.

“Presion? Jo, nuk ndjej presion dhe nuk jam nervoz, por natyrisht duhen rezultate dhe lojë, që të kem buzëqeshje pastaj”.

“Partizani-Skënderbeu? Një ndeshje për t’u parë,  që do ta shoh në stadium, pasi përballen dy prej skuadrave më të mira në futbollin shqiptar, ashtu si janë edhe Kukësi e Tirana”,-mbylli prononcimin e tij, trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.