Gjykon Meta, Partizani synon vendin e 3-të

0
SHPËRNDAJE

Ndeshja më e rëndësishme e javës së 20-të të kampionatit mes Partizanit dhe Kukësit, që zhvillohet sot, në orën 18:00, në stadiumin “Selman Stërmasi, i është besuar gjyqtarit Kridens Meta.

Një ndeshje shumë e rëndësishme, ku fitorja do të bënte që secila skuadër të ngjitej në vend të tretë. Pasi dështoi ndaj Laçit, ku nuk shkoi më shumë se barazimi pa gola, Partizani, edhe pse me shumë mungesa, ka sot një mundësi shumë të mirë që të kalojë disa rivalë në renditje.

Mungojnë Progni, Batha, Trashi dhe Telushi, 4 titullarë me shumë kualitet, duke vënë në vështirësi stafin e kuq, që detyrimisht do t’u japë mundësi lojtarëve të stolit në këtë 90-minutësh.

Kukësi nga ana e tij vjen pas ndeshjes zhgënjyese me Kamzën dhe duhet të reagojë, duke marrë minimalisht një pikë në këtë transfertë, sepse në të kundërt edhe Pakult do të kthehej në ecurinë e paraardhësit të tij Milinkoviç.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.