Godet Milan, Soriano vishet kuqezi

0
SHPËRNDAJE

imageSerie A/ Milan ka realizuar një tjetër goditje në merkato, teksa ka transferuar mesfushorin e Sampdorias, Soriano. Adriano Galliani dhe presidenti Massimo Ferrero janë takuar sëbashku për të mbyllur marrëveshjen e cila kap shifrat e 10 mln euro. Administratori i kuqezinjve i bën kështu një dhuratë trajnerit Mihajloviç, që e dëshironte me patjetër lojtarin ne skuadër. Roberto Soriano është kështu goditja e rradhë e Milanit, teksa ky transferim i hap rrugë edhe largimit të Noçerinos, që me shumë mundësi do të kalojë tek Sampdoria për të plotësuar vëndin e lënë bosh pikërisht nga Soriano.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.