Goetze, emri i ri për fantazinë e Juves

0
SHPËRNDAJE

gotzeTrajneri Alegri ka kërkuar një lojtar me fantazi dhe, pas Oscar e Cuadrados, emri më i fundit i dalë në këtë drejtim është ai i Mario Goetzes. Gjermani i Bajernit është ai që po merret në vlerësim nga drejtuesit bardhezi, duke parë që vetë lojtari nuk ka marrëdhënie fort të mira me Guardiolan dhe ka dëshirë të ndërrojë ambient. Për të konkretizuar një mundësi të tillë duket se Juves nuk i duhen më shumë sesa 35 milionë. Para që mund të vijnë nga shitjet e Ogbonas te West Ham për 12/15 milionë euro, Islas te Sevilja, apo edhe Lorentes që ka shumë “treg”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.