Gol dhe tre pikë, Berisha shkëlqen tek Anzhi

0
SHPËRNDAJE

Anzhi dhe Bernard Berisha po kalojnë një periudhë mjaft të mirë në kampionat. Skuadra ku luan mesfushori kosovar arriti të marrë një fitore tepër të rëndësishme dhe bindëse në kampionat, teksa mposhti me rezultatin 0-3 në transfertë ekipin e Tomsk.

Berisha ka qenë titullar në këtë sfidë duke luajtur për 90 minuta por duke qenë protagonist gjithashtu. Ish-mesfushori i Skënderbeut ka shënuar golin e tretë për skuadrën e tij në minutën e 82′ duke treguar qartë se po kalon një formë të shkëlqyer.

Jo vetëm prej golit, por Berisha ka qenë ndër lojtarët më të mirë në fushë teksa e justifikon edhe investimin për të. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.