Gola dhe spektakël në Ligën e Kampionëve

0
SHPËRNDAJE

cristiano-ronaldo-champions-league-borussia-dortmund-v-real-madrid-27091_10ohlked5qlak1wu1kxfkd7g5d

Faza e grupeve u mbyllë sonte në Ligën e Kampionëve. Ja rezultatet e plota dhe të kualifikuarat.

 

Champions League

Juventus – Dinamo Zagreb 2-0

Lion – Sevilja 0-0

Real Madrid – Dortmund 2-2

Leverkusen – Monako 3-0

Totenham – CSKA Moskë 3-1

Porto – Lester 5-0

Legia – Sporting 1-0

Klub Bryzh – Kopenhagen 0-2

 

Të kualifikuara: Borusia Dortmund, Monako, Lester Siti, Juventus, më pas edhe: Sevilja, Leverkusen, Porto, Real Madrid

 

Ndërkohë në Europa League: Totenham, Legia, Kopenhagen, Lion

S'KA KOMENTE

Comments are closed.