Gramoz Kurtaj kalon në Premiership

0
SHPËRNDAJE

215px-Gramoz_Kurtaj
Gramoz Kurtaj

Ka kaluar në Skoci e pikërisht te Hamilton e Premiership të këtij vendi futbollisti nga Prishtina Gramoz Kurtaj, ish-lojtar i Kiel, Neusterlitz dhe Carl Zeiss Jena në futbollin gjerman. Kurtaj njihet si një lojtar me vizion të mirë në fushë dhe pozicioni i tij i preferuar është ai i mesfushorit me tipare sulmuese. Për disa kohë u perfol edhe për një kalim të mundshëm të tijin drejt Flamurtarit të Vlores por që nuk u realizua.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.