Granit Xhaka për të zëvëndësuar Schweinsteiger

0
SHPËRNDAJE

imageBundesliga/ Pas largimit të mesfushorit Bastian Schweinsteiger drejt Manchester United, drejtuesit e Bayern Munchen janë vënë menjëherë në lëvizje për të gjetur zëvëndësuesin e tij. Emri i parë që ka dalë në skenë është ai i mesfushorit kosovar që luan tek Borusia Moncheglabach, Granit Xhaka. Lojtari që përfaqëson Zvicrën zhvilloi një sezon perfekt me ekipin e tij aktual, dhe duket se kjo gjë u ka tërhequr vëmëndjen gjigandëve bavarezë. Xhaka do të ishte një goditje e shkëlqyer, duke parë formën që po kalon, moshën e tij mjaft të re dhe koston jo shum të shtrenjtë të këtij operiacioni.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.