Grekët për turp në ndeshjen ndaj Bosnjës

0
SHPËRNDAJE

banderolaPërvec tensionit në fushën e lojës që prodhoi kartonë të shumtë të verdhë por edhe të kuq, gjendja ka qenë tepër e nxehtë edhe në shkallët e stadiumit “Karaiskakis” në Pire ndërmjet Greqisë vendase dhe Bosnjës. Në një moment është shpalosur një pankartë në të cilën boshnjakëve ju rikujtonte telat me gjemba të kampeve famëkeqe të Srebrenicës në kohën e luftës me serbët. Të dyja Federatat respektive kanë reaguar dhe një dënim i rëndë nga UEFA ndaj Greqisë duhet të jetë vetëm cështje kohe.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.