Griezman hero/ Franca kalon, Irlanda në shtëpi

0
SHPËRNDAJE

Pas një penalltie të shkaktuar nga Pogba, irlandezët kaluan në avantazh nga pika e bardhë me autor të golit Brady. 0-1 dhe miqtë janë në delir. Pjesa e parë mbyllet në avantazhin minimal të jeshilëve.

epa05392206 Antoine Griezmann of France celebrates after scoring the 2-1 goal during the UEFA EURO 2016 round of 16 match between France and Ireland at Stade de Lyon in Lyon, France, 26 June 2016. (RESTRICTIONS APPLY: For editorial news reporting purposes only. Not used for commercial or marketing purposes without prior written approval of UEFA. Images must appear as still images and must not emulate match action video footage. Photographs published in online publications (whether via the Internet or otherwise) shall have an interval of at least 20 seconds between the posting.) EPA/MAST IRHAM EDITORIAL USE ONLY
epa05392206 Antoine Griezmann of France celebrates after scoring the 2-1 goal during the UEFA EURO 2016 round of 16 match between France and Ireland at Stade de Lyon in Lyon, France, 26 June 2016.

Ndërkohë që në pjesën e dytë ndryshon “muzika”. Franca dominon dhe arrinë të barazoj me Griezman që shënon një gol gati të njejtë me atë që i shënoi Shqipërisë. 1-1 dhe Franca merr zemër. Në një aksion të bukur sërish Griezman shumë i shpejtë gjendet i vetëm përballë portierit mik dhe godet saktësisht me të majtën. Franca përmbysë gjithcka, 2-1. Me këtë rezultat mbaron krejt takimi që duhet thënë se tregoi se francezët janë pretendent kryesorë për të fituar Euro 2016, jo vetëm se luajnë në shtëpinë e tyre. Për 24 minuta Irlanda luajti me një lojtar më pak pasi Duffy doli me të kuq pas një ndërhyrje ndaj Griezman. Kante dhe Rami do të mungojnë në ndeshjen e rradhës për Francën pasi kanë mbushur numrin e kartonëve të verdhë./Minuta90.com

S'KA KOMENTE

Comments are closed.