Grupi H – Zenit blindon kreun, Valencia fiton në Lyon (video)

0
SHPËRNDAJE

Lyon – Valencia 0-1
(S. Feghouli 42)
Një gol i Feghouli në pjesën e parë mjaftoi që Valencia te marrë fitoren e parë në Champions në ndeshje kundër Lyon. Ndeshja e zhvilluar në Francë përfundoi me fitoren e ekipit spanjoll, që duket se tashmë e kaloi krizë dhe eshtë në rrugë të mbarë, ndërkohë që Lyon do ende kohë të përmirësohet.

2002762_heroa
Lyon – Valencia

Zenit – Gent 2-1
(A. Dzyuba 35, O. Shatov 67 / T. Matton 56)
Me dy gola të shënuar në secilën pjesë të lojës ka marrë tre pikët Zenit i Shën Petersburgut duke zënë vend në krye të grupit me pikë te plota. Një gol i Matton për belgët barazoi përkohësisht por pa arritur të shkëpusin pikë si kishin bërë raundin e mëparshëm ndaj francezëve të Lyon.

hulk-v-gent_3357657
Zenit – Gent

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.