Guerrilsat e kanë me Skënderbeun

0
SHPËRNDAJE

Tifozeria e organizuar e Partizanit me anë të një deklarate në facebook ka bërë të ditur qendrimin ndaj Skënderbeut dhe dënimit të UEFA-s.

Ultras Guerrils
Ultras Guerrils

 

Ja cfarë shkruhet në statusin e tyre:

Vendimi i Uefas dhe i KAS vetem sa konfirmoi ate qe dihej tashme boterisht dhe mund te konsiderohej vetem sekret publik. Ekipi i zhytur ne llum qe nga mbijetesa e cuditshme ne 5 javet e fundit, tek kampionatet e vjedhura ndaj Flamurtarit e po ashtu dhe sezoneve te tjera me plot dallavereve. Ekipi i aleancave dhe tolerimeve ne kampionat, i dashamiresise se arbitrave, i trukimeve dhe i cdo lloj marifeti tjeter te piste u denua pak, madje shume pak nga Uefa apo gjykata sportive. Ndaj keshtu, tifozeria opinioni publik duhet ta denojne ashper kete fenomen qe ia nxin faqen futbollit shqiptar dhe e zhyt ne te njejtin llum qe lahet Takja me shoke. Trukimet nuk duhet ti faturohen futbollit shqiptar, ekipeve shqiptare, tifozeve shqiptare apo qytetit te korces. Ato duhet ti faturohen drejtperdrejt atij klubi me nje denim egzemplar nga ana e FSHF ! Ne raste analoge ekpie me mjaft emer ne europe dhe bote jan rrezuar nga kategoria, (rasti me i njohur eshte ai i Juventusit) e gjithashtu heqja e titullit . Ndaj dhe ne kerkojme marrjen e vendimit te heqjes se titullit te perlyer me trukime e me turppa permendur hapjen e portave ne shum raste ku ai i javes se fundit ishte me flagranti, ku presidenti i Flamurtarit ka derguar ekipin ne prokurori per hetim, dhenia ne tavoline e atij titulli ekipit qe e ka merituar dhe qe do ta perfaqesoje shqiperine ne kompeticionin me te madh europian per klube. Ne normalisht nuk do ta festojme ate lloj titulli por ajo kthen krenarine dhe drejtesine ne futbollin shqiptar duke i hequr nje njolle te madhe trukimesh qe eshte skandaloze per cdo sportdashes. Kjo eshte vetem deklarata e pare dhe qendrimi yni i pare per kete ceshtje ku do te pasohen te tjera reagime dhe te tjera veprime deri ne protesta perpara institucioneve perkatese.
Dhe si perfundim jemi te kenaqur qe u vertetesua fakti qe Partizani ishte dhe mbetet kampioni moral i ketij kampionati te sapo perfunduar. Sepse kampionet imoral i gjeni te kompleksi tropikal.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.