Guri dhe “fobia” nga Kategoria e Parë

0
SHPËRNDAJE

Sidrit Guri
Sidrit Guri

Të besosh në Kategorinë e Parë nuk është një tabu dhe shembullin më të mirë e jep Sidrid Guri, sulmuesi shkodran që më parë është aktivizuar me skuadrën e vendlindjes Vllaznia dhe më pas tek Besa e Kavajës. Së fundmi në rradhët e Korabit, ku fal golave të tij dibranët u ngjitën në Kategorinë Superiore. Tashmë Guri ka firmosur tek Kukësi dhe dje shënoi një gol shumë të rëndësishëm duke i dhënë kualifikimin ekipit të drejtuar nga Hasan Lika.

Sidrit Guri
Sidrit Guri

Shkëlqimi i Gurit, edhe pse duhet thënë se është ende herët, ka dy kritika për futbollin shqiptar: E para shkon për Vllazninë që i lë të largohen talentet e saj, e dyta shkon për të gjithë klubet e Superioes që i shikojnë me injorim lojtarët që vijnë nga Kategoria e Parë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.