Habit media gjermane. Shqipëria ka shanse për tu kualifikuar në Rusi 2018

0
SHPËRNDAJE

Shqipëri-Lihtenshtajn është ndeshja e shtatë për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018” dhe e para për trajnerin Kristian Panuçi, pasi në gjashtë të parat në bankinën Kuqezi ka qenë Xhani De Biazi.

Me Spanjën dhe Italinë që gjenden së bashku me në krye të grupit G, do të thotë se të dy vendet e para janë të zëna. Me nga 16 pikë secila dy ish-kampionet e Botës duket se janë të pakapshme nga ndjekësi më i afërt, Shqipëria e vendit të tretë e që ka 9 pikë

Por, sipas një analize të gjermanes Spox.com, Shqipëria e Mërgim Mavrajt ka ende shanse minimale për kualifikimin në Botërorin e Rusisë.

Asaj i duhet të fitojë ndeshjet direkte me kundërshtarët, dhe kundër Lihtenshtajnit dhe Maqedonisë ka shanse për të marrë pikë të plota.

Portali gjerman kujton se Kuqezinjtë i kanë fituar dy ndeshjet e para me kundërshtarët e radhës: 2-1 në Shkodër dhe 2-0 në Vaduz.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.