Hair Zeqiri: Po pres me pa durim te luaj ne kampionat

0
SHPËRNDAJE

Ne interviste per “Supersport” nga Ohri Hair Zeqirit i hanë kembët për të qenë sërish protagonist me me ekipin verilindor, që e nis sezonin e ri përballë Tiranës në Superkupën e Shqipërisë, Zeqiri nuk luan qe prej Janarit ne superlige ku u perjashtu nga Flamurtari.

Zaqiri:Ka qenë muajin janar kur kam luajtur për herë të fundit në kampionat. Më pas jam aktivizuar me Kukësin në Champions kundër Sherifit të Tiraspolit. Të them të drejtën po pres me padurim të luaj sërish. Ndeshja e parë është Superkupa dhe shpresoj ta  nisim me trofe. Diferenca e Kukesit tre sezone me parë me kte sot?

Zeqiri:Edhe atëherë kemi qenë një grup shumë cilësor, sikurse sot. Diferenca është vetëm te statusi i ekipit. Sot jemi kampionë të Shqipërisë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.