Hajduk Split prezanton Memollën

0
SHPËRNDAJE

1069250_635421413249106238_10492380_4239420519191_4203972512241844092_n_337x397
Hysen Memolla

Një nga emrat më të mëdhenj të futbollit kroat, Hajduk Split, bëri prezantimin e lojtarit shqiptar, Hysen Memolla i cili firmosi pasi i bindi në provën disa ditore. Memolla ka qenë pjesë e Veronës në Itali që e huazoi te Koper e Sllovenisë ku luajti sezonin e kaluar.

Pas kësaj lëvizje, Memolla hyn në histori si lojtari i pestë me shtetësi shqiptare që vesh ngjyrat e Hajdukut pas Eduard Abazajt (1991-92), Adrian Aliajt (1996-98), Viktor Pacos (1997-98), dhe Ervin Bulkut (2010-11).

S'KA KOMENTE

Comments are closed.