Halo-Nelaj, arbitrat kamikaz në Kategorinë e Parë

0
SHPËRNDAJE

drunk-referee-during-pribram-v-slavia-prahaNuk është koinçidencë që dy klube brenda 5 javëve të Kategorisë së Parë të Futbollit të ankohen për dy dhe jo tre arbitra gjatë një ndeshje.

Flasim këtu për kryesorin Elidon Halo dhe vijërojtësin Nelaj nga Memaliaj, të cilët padiskutim mund të konsiderohen “kamikazët” e Kategorisë së Parë.

1-2

Javën e parë të kampionatit ishte Sopoti që u ankua për këta dy emra, pasi sipas librazhdiotëve u akordua një penallti jashtë zone në favor të fierakëve, ndërkohë që në fundin e ndeshjes u mohua një gol pas një pozicioni jashtë loje inekzistent.

Sopoti asokohe ngriti zërin mediatikisht dhe jo vetëm, por me sa duket ka zgjatur 4 javë “zhdukja e autorëve të krimit” dhe tashmë ata janë shfaqur sërish për një tjetër “grabitje”, në ditën me diell, kësaj here në mes të Ballshit në takimin Bylis-Elbasani. Vendësit kontestojë fuqishëm dyshen kamikaze Halo-Nelaj për mosakordimin e 3 penalltive dhe gjithashtu anullimin e 2 golave të rregullt.

Këta arbitra mund të konsiderohen “hajdutë”, sepse sapo shikojnë se në stadium s’ka kamera për regji transmetimi në televizon, fillojnë bashkëpunimin vjedhës dhe sigurisht shkatërrojnë investimet e klubeve.

Nuk u mjaftoi akuza e Sopotit, tashmë në 5 javë kanë akuza të rënda të ballshiotëve. Imagjinoni çfarë do të ndodhë nëse shkojmë në javën e fundit të Kategorisë së Parë, kur këta “hajdut” do të kenë mbushur thesin plotë e për plotë dhe gëzojnë duke ngrënë bukën e dikujt tjetër. /minuta90.com/

2-2

S'KA KOMENTE

Comments are closed.