Hazard dhe gjyqtari kërkuan ndihmë, mediat kryqëzojnë Moun (Video)

0
SHPËRNDAJE

eden-hazard-medicsPas polemikave të ngritura nga Jose Mourinho në lidhje me ndërhyrjen që mjekja e klubit Eva Carneiro bëri për të ndihmuar Eden Hazardin e dëmtuar në fushë, dalin në pah të tjera fakte në favour të mjekes portugeze. Një video e re e publikuar ditën e sotme tregon se pas dëmtimit ishte Eden Hazard ai që i kërkoi gjyqtarit Michael Oliver ndihmën e stafit mjekësor. Gjyqtari anglez i bëri dy herë  thirrje stafit mjekësor të Chelsea për të ndihmuar belgun, dhe vetëm pas thirrjes së dytë, Eva Carneiro dhe stafi mjekësor u futën në fushë për ti ardhur në ndihmë lojtarit.

Në vijim ju sjellim videon e çastit të dëmtimit të Hazard dhe thirrjen për ndihmë të këtij të fundit:

https://www.youtube.com/watch?v=r0ZztuGj914

S'KA KOMENTE

Comments are closed.