Hernanes: Juventus ishte një surprizë, por jam i lumtur që jam këtu

0
SHPËRNDAJE

Serie A/ Një “Profet”për Allegrin. Dhe është Hernanes “playmakeri” i kërkuar nga trajneri bardhezi, dhe së bashku ata do të përpiqen për të rritur Juventusin pas një fillimi të vështirë të sezonit. Ish-mesfushor i Interit shprehet se ndihet i sigurt. “Unë gjithmonë ka pasur përgjegjësi – pranon lojtari në një konferencë për shtyp – “nuk ka rëndësi se ku kam luajtur. Unë shpresoj që të bëj më të mirën këtu tek Juventus, i cili është një klub dinamik. Tek Inter më kanë trajtuar mirë, por tani unë jam këtu për t’u përballur me një përvojë të re, dhe jam i befasuar por më së shumti i lumtur që jam këtu në Torino.
image
Juve kanë fituar gjithmonë dhe do të vazhdojë të bëjë kështu, unë shpresoj se do të ndihmoj për këtë gjë. Ekipi do të vazhdojë të konkurojë si në Serie A dhe Evropë. Jam këtu për të përmirësuar numrat e mi, të rritem akoma më shumë në lojë dhe të bëj më shumë gola. Për Champions, unë me të vërtetë dua të luaj aty edhe për të ndihmuar ekipin”

“Numri 11? Asnjë arsye e veçantë për këtë zgjedhje ishte i lirë dhe një numër i bukur, ashtu si unë dua të luaj. Për rolin? Fillova të luaja në një pozicion përpara në fushën gjatë karrierës sime, por tani kam më shumë vetëdijen e pozicionit ku dua të luaj.Allegri? Unë nuk kam folur ende.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.